Pur-Vent - Ocieplanie pomieszczeń pianą PUR
Izolacyjna piana PUR

Icynene wprowadza na rynek najnowszą innowację z asortymentu kanadyjskich, ekologicznych produktów izolacyjnych wykonanych z elastycznej pianki natryskowej, czyli H2Foam LITE PLUS. To produkt oferujący znakomitą odporność termiczną i wyjątkową wydajność. H2Foam LITE PLUS to po prostu zdrowy, najbardziej wydajny na świecie materiał izolacyjny o otwartych komórkach.

H2Foam LITE PLUS zawiera jedynie powietrze (bez gazów rozprężających, HFC, LZO i formaldehydu) i pozwala uzyskać parametry wykraczające poza najbardziej restrykcyjne przepisy w zakresie ochrony termicznej ścian i dachów.
H2Foam LITE PLUS to gwarancja inwestycji w najlepsze rozwiązania oferujące zdrową izolację i powietrzoszczelność, uzyskane przy zastosowaniu know-how światowego, kanadyjskiego lidera rynku Icynene. H2Foam to oszczędność energii (nawet 50%), a długoterminowo również ochrona zdrowia i trwałość konstrukcji. H2Foam LITE PLUS jest idealną izolacją dla domów energooszczędnych i pasywnych.
H2Foam LITE & LITE PLUS są materiałami oddychającymi, które pozwalają przenikać wilgoci, ale jednocześnie blokują przepływ powietrza. To idealna kombinacja chroniąca ściany i dachy przed gniciem i degradacją. W przeciwieństwie do pianek sztywnych materiały te pozostają elastyczne, nie wchłaniają wilgoci i nie zawierają szkodliwych gazów.
H2Foam LITE PLUS jest produktem oznaczonym symbolem CE, poddanym Badaniom Nowej Techniki (fr. ETN) przeprowadzonym przez Alpes Contrôle. Gwarancja producenta wynosi 25 lat i jest dłuższa niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Główne właściwości pianki H2Foam Lite Plus:

 • Otwarte komórki, gęstość ok. 11 kg/m3
 • ʎ = 0,036 (lambda deklarowana – uwzględniająca 25-letni efekt starzenia)
 • w 100% spieniana wodą
 • Nie zawiera HCFC, HFA, CFC, LZO, ani formaldehydu
 • Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej μ= 2
 • Absorpcja wody 0,6 kg/m2
 • Klasa A wg ISO 16000-9
 • Może być stosowana przy bardzo niskich temperaturach (do -20’C)
 • Klasa palności E – w razie pożaru pianka jest samogasnąca, nie przenosi ognia, nie spływa, wydziela bardzo mało dymu (1% materii, 99% powietrza)
  Ocieplanie poddasza pianą PUR
  Ocieplanie pomieszczeń pianą PUR przez pracownika Pur-Vent

  DANE FIRMY
  PUR-VENT Dawid Grzeszczak

  NIP: 8371563196 REGON: 015346451

  BIURO HANDLOWE
  Polna 7, 96-500 Sochaczew

  KONTAKT
  Telefon: +48 690 486 486

  Email: biuro@pur-vent.pl

   

  10 + 14 =